Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Więcej informacji na stronie.

Powrót na górę strony

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

 

 

Dodatkowe zajęcia dla uczniów, szkolenia dla nauczycieli, wycieczki edukacyjne, wyposażenie pracowni w dodatkowy sprzęt, nowy sprzęt multimedialny oraz nowe materiały dydaktyczne – to wszystko w ramach projektu pn. Rozwój wiedzy i umiejętności uczniów w zakresie kompetencji kluczowych w Gminie Kruszyna”. Projekt jest  realizowany w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lgocie Małej.

Projekt ten ma przede wszystkim na celu wzrost wiedzy i umiejętności uczniów w zakresie kompetencji kluczowych min. 218 uczniów ze szkół w gminie wiejskiej Kruszyna poprzez realizację zajęć edukacyjnych: rozwijających i wyrównawczych oraz podniesienie kompetencji zawodowych 18 nauczycieli.

 

W trakcie trwania projektu prowadzone są zajęcia rozwijające tzw. kompetencje kluczowe  dla uczniów Szkoły Podstawowej i obejmują zajęcia z: matematyki, przyrody, językowe – niemiecki, zajęcia rozwijające kompetencje społeczne, rozwijające umiejętność uczenia się, zajęcia logopedyczne, zajęcia dla uczniów z dysleksją oraz zajęcia z gimnastyki korekcyjnej.

 

Ponadto zostaną  zorganizowane wycieczki edukacyjne.

Do prowadzenia wszystkich zajęć w ramach projektu przydadzą się nowe, kupione na potrzeby projektu pomoce dydaktyczne. Ważne będzie także wyposażenie szkoły w nowoczesne narzędzia TIK (technologii informacyjnych i  komunikacyjnych). Będą zakupione nowoczesna tablica interaktywna, projektor multimedialny i zestawy komputerowe. Zakupiony sprzęt dodatkowo uatrakcyjni zajęcia i sposób przekazywania wiedzy.

Szkolić się będzie także kadra pedagogiczna. Nauczyciele będą uczestniczyć w szkoleniu z „Równości szans kobiet i mężczyzn” oraz będzie przeprowadzone szkolenie nt. „Praca z uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi” dla wybranych nauczycieli.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

 Wyrównanie szans edukacyjnych i zmniejszenie dysproporcji w osiągnięciach edukacyjnych jest dla szkoły konieczne, aby zmniejszyć dystans w zakresie osiągnięć uczniów w porównaniu do najlepszych w skali regionu.

 

Termin realizacji projektu: 01.10.2016r. - 30.09.2018r.

Gmina Kruszyna

Facebook

Informator o szkolnictwie ponadpodstawowym na terenie Częstochowy i trzech powiatów

Banery

Copyright © 2020 High School Rights Reserved.