Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Więcej informacji na stronie.

Powrót na górę strony

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Gościmy

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.

Wiarygodna szkoła

Konto Rady Rodziców

Konto Rady Rodziców do wpłat na komitet rodzicielski

Bank Spółdzielczy w Mykanowie

Rada Rodziców przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lgocie Małej,

ul. Szkolna 1/3, 42-282 Kruszyna

88 82580005 2000 0017 9908 0001

 

 

Dodatkowe zajęcia dla uczniów, szkolenia dla nauczycieli, wycieczki edukacyjne, wyposażenie pracowni w dodatkowy sprzęt, nowy sprzęt multimedialny oraz nowe materiały dydaktyczne – to wszystko w ramach projektu pn. Rozwój wiedzy i umiejętności uczniów w zakresie kompetencji kluczowych w Gminie Kruszyna”. Projekt jest  realizowany w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lgocie Małej.

Projekt ten ma przede wszystkim na celu wzrost wiedzy i umiejętności uczniów w zakresie kompetencji kluczowych min. 218 uczniów ze szkół w gminie wiejskiej Kruszyna poprzez realizację zajęć edukacyjnych: rozwijających i wyrównawczych oraz podniesienie kompetencji zawodowych 18 nauczycieli.

 

W trakcie trwania projektu prowadzone są zajęcia rozwijające tzw. kompetencje kluczowe  dla uczniów Szkoły Podstawowej i obejmują zajęcia z: matematyki, przyrody, językowe – niemiecki, zajęcia rozwijające kompetencje społeczne, rozwijające umiejętność uczenia się, zajęcia logopedyczne, zajęcia dla uczniów z dysleksją oraz zajęcia z gimnastyki korekcyjnej.

 

Ponadto zostaną  zorganizowane wycieczki edukacyjne.

Do prowadzenia wszystkich zajęć w ramach projektu przydadzą się nowe, kupione na potrzeby projektu pomoce dydaktyczne. Ważne będzie także wyposażenie szkoły w nowoczesne narzędzia TIK (technologii informacyjnych i  komunikacyjnych). Będą zakupione nowoczesna tablica interaktywna, projektor multimedialny i zestawy komputerowe. Zakupiony sprzęt dodatkowo uatrakcyjni zajęcia i sposób przekazywania wiedzy.

Szkolić się będzie także kadra pedagogiczna. Nauczyciele będą uczestniczyć w szkoleniu z „Równości szans kobiet i mężczyzn” oraz będzie przeprowadzone szkolenie nt. „Praca z uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi” dla wybranych nauczycieli.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

 Wyrównanie szans edukacyjnych i zmniejszenie dysproporcji w osiągnięciach edukacyjnych jest dla szkoły konieczne, aby zmniejszyć dystans w zakresie osiągnięć uczniów w porównaniu do najlepszych w skali regionu.

 

Termin realizacji projektu: 01.10.2016r. - 30.09.2018r.

Gmina Kruszyna

Facebook

Informator o szkolnictwie ponadpodstawowym na terenie Częstochowy i trzech powiatów

Konto Rady Rodziców

Konto Rady Rodziców do wpłat na komitet rodzicielski Bank Spółdzielczy w Mykanowie Rada Rodziców przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lgocie Małej, ul. Szkolna 1/3, 42-282 Kruszyna 88 82580005 2000 0017 9908 0001

Copyright © 2020 High School Rights Reserved.